ארנה רהיטים מעוצבים לבית – מערכות ישיבה, ספות, סלונים, ספות פינתיות – רהיטים בעיצוב אישי

073-7029227

iw Hebrew
סגור חיפוש
ראשי חדרי שינה מעוצבים תכנון חכם של ריהוט הבית

תכנון חכם של ריהוט הבית

ארנה חדרי שינה מעוצבים, מגזין ריהוט הבית, סלון פינתי 25.11.13

תכנון ריהוט לבית בהתאמה אישית
נשמח לדירוג

תכנון חכם של ריהוט ישרת אתכם בהנאה לשנים רבות

תכנון חכם של ריהוט לבית משקלל נתונים בסיסיים אחדים. תכנון מושכל והגיוני הוא תכנון פונקציונאלי, אבל בכך לא מתמצים מהותו וייחודו: תכנון חכם הוא גם תכנון המאפשר לדיירי הבית לקיים בו שגרת חיים שהם רוצים אותה, מורגלים בה ושואפים אליה, בתנאים מיטביים של נוחות ורווחה.

האתגר: ניצול מקסימלי של ריהוט הבית

מבחינה מהותית זו החכמה אינה רק בעיני המתבונן בבית אלא בעיקר בתחושת דייריו. ככל שמתחם הבית גדול יותר כך הופך תכנון חכם שלו למאתגר ותובעני יותר. ניצול כל השטח וייעוד כל פריט בו למקום הטבעי עבורו, הקצאת מקום מספיק לריהוט מבלי שייחסם החלל, בחירה נבונה ונכונה של חפצים תוך ויתור על מה שאינו הכרחי לשימוש יומיומי, אבל ניתן לשימוש בכל עת כאשר הוא מאוחסן במתחם מיועד המיועד לאחסון.

תכנון חכם של ריהוט מקצה לכל אחד מפריטיו את המקום הטבעי לו מבלי להוות מחסום או מכשול. לבחירת ריהוט מותאם לצרכי הדיירים (ובראש ובראשונה- ליכולתם לממן אותו) אמור להיות קשר עם כל המרכיבים של הדירה, לכן ראוי ורצוי להידרש אל הבחירה כאל תהליך המהווה חלק בלתי נפרד מתכנון הבית עוד בשלבים הראשוניים שלו. על מנת להפיק את מרב התועלת מתכנון הבית, נכון וטבעי לשלב בו אנשי מקצוע בתחום האדריכלות ועיצוב הבית כמו מעצבי פנים, תוך כדי שיג ושיח מתמיד אתכם, דייריו.

לתכנן עד הפרטים הקטנים

תכנונו של ריהוט לבית אמור להביא בחשבון את מכלול הפריטים, הציוד, האביזרים, החפצים והרכיבים השונים בבית. במיוחד במתחמים הקטנים של הבית, כגון יצירת חדרי שינה מעוצבים, רצוי ואפשר לשקול בחירת גופי תאורה שקועים, על מנת לחסוך מקום לרהיטים (יש לכך גם יתרון מבחינה בטיחותית).

גורם חשוב שצריך ויכול להילקח בחשבון הוא אמצעי החימום בבית. לדוגמה: התקנת חימום תת רצפתי משחררת את כל המתחם לריהוט; בהעדר תנור או גוף ואמצעי חימום חלופי, מתפנה מקום. הרווח והתועלת בהתקנת מערכת חימום תת רצפתי באים לידי ביטוי בעיקר בשל פיזור חום נעים ואפקטיבי, חיסכון בצריכת חשמל, בטיחות ובהיבטים נוספים.

התאמת הריהוט למרחב בבית

תכנון חכם של הריהוט מביא בחשבון את האילוצים האובייקטיביים הקיימים בו. (ייתכן מצב, שבו מרחב צר מחייב בחירה רק ברהיטים החיוניים ביותר, וייתכן כי חלקם יהיו רהיטים שניתן לקפל ולאחסן מחוץ לסלון ולהביאם רק כאשר, לדוגמה, באים אורחים). אפשר גם לחשוב חכם ולבחור בריהוט שמתאים לחסכון במקום כמו סלון פינתי.

תכנון חכם מחייב ראייה כוללת, מערכתית, ובחירה מושכלת ומוקפדת של כל אחד מפריטי הריהוט. במידה שהמקום רחב וגדול מספיק, אין כל מניעה לרהט את הבית עם רהיטים מעוצבים ומאסיביים, אשר לחזותם ולעיצובם יש משקל מכריע בבחירתם.

כך או כך אין ספק, כי עירוב של אדריכל ומעצב פנים כבר בשלב תכנון הבית מאפשר לתכנן ולבנות אותו באופן שבו מראש ניתן לדעת היכן ימוקמו הרהיטים השונים וכיצד ייראה העיצוב הפנימי שלו. כיום, באמצעות תוכנות מחשב תלת מימד, המהוות כלי עבודה בסיסי בעבודתם של אדריכלים ושל מעצבים, יכולים גם דיירי הבית, אשר כמשוער וכצפוי רובם ככולם אינם אנשי מקצוע בתחום האדריכלות והעיצוב, לראות כיצד עתיד להיראות הבית המרוהט שלהם טרם בנייתו; כבר בשלב ראשוני זה ניתן להוסיף או לגרוע רהיטים, לשחק עם מיקומן של הספות וליצור את הריהוט המיטבי והיפה ביותר.

כתבה הבאה כתבה הבאה כתבה קודמת כתבה הבאה
image/svg+xml

איזה מוצר מעניין אתכם?

השאירו פרטים לקבלת הצעות ודילים הכי אטרקטיביים×
שאלות?
לחץ להודעה מהירה
WhatsApp chat